Hakkımızda

Zekeriyaköy Spor Kulübü [ZSK], sağlam kafanın sağlam vücutta olduğuna inanır.

Tenis, masa tenisi, basketbol ve doğa yürüyüşü sporlarını odağına alarak sportmenlik kültürünü geliştirecek etkinlikler tasarlar.

ZSK, sadece bir ‘spor kulübü’ne indirgenemez. Hızlanan ve hız kazandıkça kalitesinden yitiren yaşam biçimlerine karşı  ‘mahalle’nin ve ‘mahalle arkadaşlığı’nın koruyucusudur.

ZSK, misafirlerini, kendileri, birbirileri ve doğayla fiziksel ve düşünsel iletişim kurmaya teşvik eder. Ziyaretçi ve müdavimlerine hayatlarının ve mahallelerinin tadını çıkarmaları için uygun ortamı sağlamayı misyon edinmiştir.

ZSK, amatörlüğün Latince sevmek (amare) kökünden geldiğini aklında tutar, kapısı sporu severek yapan herkese açıktır. Ayrıca profesyonel alandaki iddiası, Türkiye Tenis Federasyonu’nun akredite ettiği kulüplerden oluşuyla tescillidir.

ZSK, global standartlar benimsemiş yerel bazlı bir kulüptür. Kurucu kadrosu, çalışanı hatta ikram ettiği yiyeceğiyle yerel kaynaklardan beslenmeyi önemser. Ancak kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, bu zenginliği yerel kamuya sunmak kulübün varlık sebebidir.

ZSK, kurulduğu 18 dönümlük arazide, kapalı ve açık 4 tenis kortu, 1 yarı-basket sahası ve büyük bir oturma odası gibi tasarlanmış  sosyal tesisiyle misafirlerinin spor yapma, yeme-içme ve sosyalleşme ihtiyaçlarına cevap verir. Briçten canlı müzik dinletisine, özel etkinliklerden yaz okullarına, hem yetişkinleri hem de çocukları ağırlamaktan keyif duyar.

Bu, dingin ama dinamik, rahat fakat kibar, hem bireysel gelişime açık hem de paylaşım odaklı dünyaya dahil olmak için, Zekeriyaköy Spor Kulübü’ne üye olabilir ya da kulübü ziyaret edebilirsiniz.