3 adet Açık Tenis kortu” nitelikli 10 yıllık ihale

ZSK, 17.07.2014 tarihinde T.C. Sarıyer Belediye Başkanlığı / Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafınca “1488 ve 1489 parsellere sınır 708,71m2 Kapalı Tesis Alanı, 21m2 Konteynır İdare Kort Yönetim Binası, 80,71m2 Sosyal Tesis, 3 adet Açık Tenis kortu” nitelikli  10 yıllık ihalesini kazanmıştır.

Başkandan Mesaj:

Sevgili Üyelerimiz ve Dostlarımız,
Bugün bu yazıyı, sizlerle büyük sevincimizi paylaşmak için yazıyorum…
Başardık!..
Zekeriyaköy Spor Kulübü’nün kurulduğu günden bu yana korkulu rüyası olan, ilerleme yolunda önünde set oluşturan en büyük badiresini atlattık; artık Zekeriyaköy’lülere vermiş olduğumuz en önemli sözü tutmuş olmanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz.
İçinde bulunduğumuz arazi, artık 10 yıllığına Kulübümüzündür…
Ekim 2013 tarihinden bu yana Sarıyer Belediyesinin her düzeyindeki temsilcisiyle mekik diplomasisi gerçekleştirdik… Yönetim Kurulumuz, olası tüm senaryoları kapsayacak şekilde kapsamlı ve çok yönlü olarak çalıştı… En büyük önceliklerimizden bir tanesi her zaman hukuka uygun olarak çalışmaktır; bu nedenle zorlandığımız durumlar oldu; ama taviz vermedik. Bu da bizi, resmi kurumlar önünde, başladığımız günden daha da saygın ve kredisi yüksek bir STK haline getirdi.
Burada anlatmanın zor olacağı çeşitli güçlükler ve hatta engellerle karşılaştık. Bunları aşmak için bana destek olan arkadaşlarımla birlikte yoğun mesai ve emek harcadık.
Nihayetinde; Zekeriyaköy Spor Kulübü, 17.07.2014 tarihinde T.C. Sarıyer Belediye Başkanlığı / Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafınca “1488 ve 1489 parsellere sınır 708,71m2 Kapalı Tesis Alanı, 21m2 Konteynır İdare Kort Yönetim Binası, 80,71m2 Sosyal Tesis, 3 adet Açık Tenis kortu” nitelikli  10 yıllık ihalesini kazanmıştır.
Bunun anlamı; Zekeriyaköy Spor Kulübü şu anda bulunduğu yerde bir 10 yıl daha var olacak ve büyük bir olasılıkla, bunun da ötesinde; varlığını güçlenerek sürdürecektir.

Bu kazanımın başlamasıyla birlikte, bizler de geçmiş dönemde üzerinde çalışıp, yapmak istediğimiz SOSYAL TESİS projemizi ivedilikle hayata geçirmeyi arzu ediyor ve planlıyoruz.
Bugüne kadar heyecan ve hevesle çalıştık ve en zor aşamayı geçtik!
Önümüzdeki dönemde de bizi bekleyen heyecanlı günler var…
Zekeriyaköy ve çevresine büyük bir değer katacak olan ZSK tesislerinin geliştirilmesi için, sizlerin maddi ve manevi desteğinize daha çok ihtiyaç duyacağız. Daha fazlasını ve iyisini yapabilmek için daha fazla kaynağa ihtiyacımız var: bu kaynak sadece maddi olarak değildir; yapılmasını dilediğimiz her çeşit öneriye de katkıda bulunabilecek tüm dostlarımızı her zaman bekliyoruz.
Kaynaklarımızın kısıtlarını biliyor ve projelerimizi, o mali disiplin içinde önceliklendirme amacı taşıyoruz.
Bu çerçevede, Ekim 2013’ten beri durdurduğumuz üyelik kabulünü yeniden başlatıyoruz.
Zekeriyaköy Spor Kulübü’nü İstanbul’un ayrıcalıklı spor kulüplerinden biri haline getirip, çocuklar ve gençler de dahil olmak üzere, hepimizin sportif  ve sosyal yaşamlarında etkin kılmak en büyük önceliğimizdir.
Başından sonuna –  bu süreçte yaşadığımız sıkıntılı aşamalarda umudunu canlı tutup, desteklerini cömertlikle sunan, Sportif İşletmemiz dahil, tüm arkadaşlarıma müteşekkirim; birlikte Zekeriyaköyümüze değer katacak önemli bir eser kazandırdığımıza inanıyorum.
Bu çerçevede, sizlerin de bize destek vereceğinize ve hizmetlerimizden yararlanırken bize maddi-manevi katkılarınızı esirgemeyeceğinizi inanıyor; bu yolculukta yanımızda olan ve olacak tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum.
Sevgilerimle,
Burçin Karamercan